Parafia pw. Św. Marii Magdaleny
top

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYCZAJNĄ - 9 WRZEŚNIA 2018

Dzisiaj:

Po ostatniej Eucharystii błogosławieństwo dzieci, młodzieży i rodziców oczekujących potomstwa.

W tygodniu:

W liturgii będziemy przeżywali: w poniedziałek – Msza św. wotywna o Duchu Świętym; w środę – Msza św. wotywna o św. Józefie; w czwartek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; w piątek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w sobotę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

W czwartek adoracja w intencji powołań, a w sobotę nabożeństwo do Matki Bożej Częstochowskiej.

W czwartek o 19.00 katecheza dla dorosłych.

Inne:

Osoby, które pragną rozpocząć przygotowanie do sakramentów albo poprzez słuchanie Słowa Bożego pogłębiać swoją wiarę, proszone są o zgłaszanie się do proboszcza. Utworzymy z nich nową grupę, która zajęcia rozpocznie we wtorek, 9 października o 19.00 w zakrystii.

Plan katechizacji dla dzieci i młodzieży znajduje się na stronie internetowej naszej parafii oraz na tablicy ogłoszeń przy wyjściu z kościoła. Katechezy rozpoczniemy od 14 września.

Ponownie zachęcamy do modlitwy w intencji naszej parafii za wstawiennictwem Sługi Bożego, o. Ludwika Wrodarczyka, Misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej, który w 1943 został zamordowany na Wołyniu. W zakrystii można otrzymać obrazek o. Ludwika z odpowiednią modlitwą.

Parafia św. Jana Pawła II organizuje pielgrzymkę na spotkanie z papieżem Franciszkiem do Wilna. Wyjazd planowany jest od 21 do 14 września. Szczegóły na stronie internetowej wspomnianej parafii.

Jeśli są wśród nas parafianie chorzy, którzy nie mogą chodzić do kościoła, to prosimy ich zgłaszać, byśmy mogli ich odwiedzać z sakramentami w pierwsze piątki miesiąca.

2020  Parafia pw. św. Marii Magdaleny we Lwowie