Parafia pw. Św. Marii Magdaleny
top

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/gorod986/public_html/mariamagdalena.lviv.ua/templates/olmezan3/index.php on line 152

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/gorod986/public_html/mariamagdalena.lviv.ua/templates/olmezan3/index.php on line 152

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVII NIEDZIELĘ ZWYCZAJNĄ - 29 LIPCA 2018

Dzisiaj:

Po ostatniej Eucharystii błogosławieństwo dzieci.

Z racji niedawno obchodzonego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, dziesięć minut po każdej Mszy św. będzie udzielane błogosławieństwo pojazdów i kierowców, którzy, pomimo zakazu ruchu w niedawno utworzonej strefie pieszej, mogą na tę chwilę podjechać przed wejście do kościoła.

W tygodniu:

W liturgii będziemy przeżywali: w poniedziałek – Msza św. wotywna o Duchu Świętym; we wtorek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana; w środę – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego; w czwartek – I czwartek miesiąca – Msza św. o Jezusie Chrystusie, Najwyższym i Wiecznym Kapłanie; w piątek – I piątek miesiąca – Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa; w sobotę – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya.

W czwartek adoracja w intencji powołań, a w sobotę nabożeństwo do Matki Bożej Częstochowskiej. Nabożeństwa odbywają się po porannej Eucharystii.

W następną niedzielę:

Będziemy gościć w naszej parafii o. Aleksandra Zielińskiego OMI z Kijowa, dyrektora Katolickiego Media Centrum i Telewizji EWTN. Wygłosi on homilie na każdej Eucharystii i będzie rozprowadzał publikacje i materiały EWTN. O godz. 11,30, po drugiej Mszy św. będzie okazja do spotkania w zakrystii i dyskusji.

Inne:

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie odpustu parafialnego. To było święto naszej parafialnej wspólnoty i wiele osób poświęciło swój czas i siły, aby wypadło ono jak najlepiej. Każdego roku zdobywamy jakieś nowe doświadczenia i uczymy się nieustannie

Kolejne nauki przedślubne w katedrze odbędą się od 31 lipca. Szczegółowa informacja także na tablicy ogłoszeń.

Przypominamy, że jak co roku od godz. 12,00 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można uzyskać odpust Porcjunkuli pod następującymi warunkami: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim Modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary, przystąpić do spowiedzi świętej, przyjąć Komunię świętą, pomodlić się według intencji Ojca Świętego, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

2020  Parafia pw. św. Marii Magdaleny we Lwowie