Parafia pw. Św. Marii Magdaleny
top

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 7 - 13 lipca 2024

 

Dziś:

 • XIV Niedziela zwyczajna. 

 

w tygodniu: 

 • Poniedziałek – Modlimy się o pokój i zakończenie wojny w Ukrainie a także za wszystkich żołnierzy. Święto św. Jana z Dukli kapłana Patrona miasta Lwowa.  Msza św. o 8.00 po polsku i o 18.30 po ukraińsku. Zapraszamy serdecznie. 
 • Wtorek – modlimy się za wstawiennictwem naszej Świętej Patronki Marii Magdaleny.  
 • Środa – modlimy się za wstawiennictwem św. Józefa Opiekuna Kościoła. 
 • Czwartek – święto św. Benedykta Opata i Patrona Europy
 • Piątek – wspomnienie św. Olgi. 
 • Sobota – Msza św. o NMP 

 w następną niedzielę:

 • XV Niedziela zwyczajna. 

 Różne:  

 • „Do Ciebie Boże, wzniosę moje oczy” – Słowo Pana do nas. 
 • Rzeczą zrozumiałą jest, że nie chodzimy tutaj na koncerty z wiadomego powodu. 
 • W poniedziałek dzieci naszej parafii wraz siostrą Wierą udają się na odpoczynek otoczmy ich swoją modlitwą. 
 • 11 lipca ojcowie benedyktyni i siostry benedyktynki zapraszają na odpust ku czci św. Benedykta do Sołomky na 18.30. Ø21 lipca przywitamy w naszej parafii o. Pawła Szlachetę, który od tego dnia będzie służył w naszej parafii jako wikary. 
 • 22 lipca (poniedziałek) przypada nasze patronalne święto - odpust ku czci św. Marii Magdaleny. Uroczysta Eucharystia z procesją o godz. 11.00. Słowo wygłosi do nas ojciec Aleksander Zieliński dyrektor katolickiego media centrum i katolickiej Telewizji Wiecznego Słowa (EWTN Ukraina). Zarezerwujmy sobie ten czas na świętowanie. 
 • Zadbajmy o odpowiedni strój do Świątyni, aby u pań ramiona były zakryte a panom nie wypada przychodzić na liturgię w krótkich spodniach. Strój powinien być dostojny miejsca i osoby z jaką chcemy się spotkać. 
 • Łączmy się na wspólnej modlitwie o pokój i zakończenie wojny w Ukrainie i o oddanie naszego kościoła parafii. 
 • Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, kto sprzątał kościół na poprzednim tygodniu. Niech Bóg wynagrodzi stokrotnie trud. 

 

Serdecznie dziękujemy za każdą modlitwę i materialną pomoc naszej wspólnocie parafialnej. 

2024  Parafia pw. św. Marii Magdaleny we Lwowie