Parafia pw. Św. Marii Magdaleny
top

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/gorod986/public_html/mariamagdalena.lviv.ua/templates/olmezan3/index.php on line 152

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/gorod986/public_html/mariamagdalena.lviv.ua/templates/olmezan3/index.php on line 152

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZYCH CIAŁA I KRWI PAŃSKICH - 23 CZERWCA 2019

Dzisiaj:

Dzisiaj przeżywamy uroczystość Najświętszych Ciała i Krwi Chrystusa, czyli tzw. Bożego Ciała. Zwyczajem poprzednich lat nie będzie w naszym kościele Mszy św. o 9.00, 10.30 i 12.30. Jak zawsze uroczystości rozpoczną się w katedrze Mszą św. o 11.00, później z katedry przejdzie procesja do naszego kościoła i bezpośrednio po zakończeniu procesji zostanie odprawiona Msza św. w naszym kościele.

Uczestnicy procesji eucharystycznej mogą dziś uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W tygodniu:

W liturgii będziemy przeżywali: w poniedziałek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela; w środę wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, prezbitera, założyciela Zgromadzenia Sióstr św. Józefa, które służą w naszej parafii; w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Eucharystia o 10.00 i 18.30. Po Mszach tradycyjne nabożeństwo; w sobotę uroczystość św. Piotra i Pawła, Apostołów, Msza św. o godz. 10,00. Taca tradycyjnie przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

W czwartek adoracja w intencji powołań, a w sobotę nabożeństwo do Matki Bożej Częstochowskiej;

Nabożeństwa czerwcowe po porannej Mszy św.

W następną niedzielę:

Poświęcenie wianków sporządzonych z kwiatów i ziół leczniczych.

Inne:

W piątek za odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, można uzyskać odpust zupełny. Także w piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę od 9.00 do 10.00 w naszej parafii adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji dzieci nienarodzonych oraz w intencji zaprzestania aborcji. Modlitwa ta trwa w Archidiecezji od uroczystości Zwiastowania Pańskiego do Bożego Narodzenia. Modlą się wszystkie parafie i zgromadzenia zakonne. Termin wyznaczony dla naszej parafii przypada właśnie 29 czerwca.

2020  Parafia pw. św. Marii Magdaleny we Lwowie