Parafia pw. Św. Marii Magdaleny
top

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VIII NIEDZIELĘ ZWYCZJNĄ - 3 MARCA 2019

Dzisiaj:

Pierwsza niedziela miesiąca. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu.

Intencja dla Róż Różańcowych na marzec: O dobre przeżycie Wielkiego Postu w naszej parafii.

Po ostatniej Eucharystii błogosławieństwo dzieci.

W tygodniu:

W poniedziałek Msza św. o 8.00 i 17.00.

W tym tygodniu rozpoczniemy liturgiczny okres Wielkiego Postu. W środę popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem będą odprawiane o 10.00 i 18.30. W środę popielcową obowiązuje post ścisły. Osoby, które ukończyły 14 rok życia są zobowiązane do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Natomiast wierni od 18 do 60 roku życia oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych zobowiązane są do ścisłego postu: w Środę Popielcową mogą jeden raz w ciągu dnia najeść się do syta.

Od Środy Popielcowej do Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu włącznie obchodzimy kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty.

We wtorek o 19.00 katecheza dla dorosłych.

W czwartek adoracja w intencji powołań, w piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a w sobotę nabożeństwo do Matki Bożej Częstochowskiej. Wszystkie nabożeństwa odbywają się po porannej Eucharystii.

W następną niedzielę:

W następną niedzielę oraz we wszystkie niedziele Wielkiego Postu po drugiej Mszy św., czyli o 11.30 nabożeństwo Gorzkich Żali. Wszystkich serdecznie zapraszamy.  

Rozpoczniemy także nowennę przed uroczystością św. Józefa.

Inne:

Rekolekcje wielkopostne będziemy w naszej parafii przeżywali od 7 do 9 kwietnia. Już dzisiaj zapraszamy.

Zachęcamy, by w Roku Świętości Małżeństwa i Rodziny, każda rodzina przyjęła do swego domu obraz Świętej Rodziny. Wszystkich, którzy pragną to uczynić, proszę, by zgłaszali się do proboszcza. Otrzymane łaski oraz swoje prośby można będzie zapisać w zeszycie, który będzie z obrazem. Każda rodzina otrzyma też mały modlitewnik na tę okazję oraz pamiątkę peregrynacji.

W najbliższą sobotę i niedzielę wyjątkowo nie będzie katechez dla dzieci i młodzieży.

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej zapraszają na następujące spotkania: 15-17 marca – rekolekcje powołaniowe dla chłopców w Tywrowie; 22-24 marca – rekolekcje dla Przyjaciół Misjonarzy w Obuchowie; 26-31 marca – „Kuźnia Charakteru” dla młodzieży w Tywrowie.

Zapowiedzi przedślubne (I): Beldij Witalij i Beldij Natalia.

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Hanna Neczajewa. Wieczny odpoczynek…

2023  Parafia pw. św. Marii Magdaleny we Lwowie