Parafia pw. Św. Marii Magdaleny
top

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/gorod986/public_html/mariamagdalena.lviv.ua/templates/olmezan3/index.php on line 152

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/gorod986/public_html/mariamagdalena.lviv.ua/templates/olmezan3/index.php on line 152

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYCZAJNĄ

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA xXVI NIEDZIELĘ ZWYCZAJNĄ

25 września – 1 października 2016

Dzisiaj:

Na Mszy św. o 12.30 błogosławieństwo dzieci.

W tygodniu:

W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywali: w poniedziałek – Msza św. wotywna o Duchu Świętym; we wtorek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana; w środę – Msza św. wotywna o św. Józefie; w czwartek – święto świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w piątek – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła; w sobotę – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

W czwartek adoracja eucharystyczna w intencji powołań, w sobotę zaś zapraszamy na nasze tradycyjne nabożeństwo do Matki Bożej Częstochowskiej.

W sobotę rozpoczniemy październik, miesiąc poświęcony Różańcowi. Nabożeństwo Różańcowe będziemy odprawiali codziennie po Mszy św. W niedziele po drugiej Mszy św., czyli około 11.30.

W sobotę o 12.00 odpust ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Brzuchowicach.

W następną niedzielę:

Będziemy gościli w naszej parafii księdza oraz kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego naszej Archidiecezji z Brzuchowic. Taca będzie przeznaczona na potrzeby seminarium. Można też w następną niedzielę przynieść plony ziemi lub też produkty, którymi chcielibyśmy się podzielić z Seminarium.

Inne:

Prosimy, by odpowiedzialni za róże różańcowe w parafii zgłosili się do o. Romualda.

Plan katechizacji dla dzieci i młodszej młodzieży: niedziela o 11.45 – dzieci przygotowujące się do Komunii św. – o. Romuald; niedziela o 11.45 – dzieci po Komunii św. (do 12 lat) – s. Tadea; niedziela o 13.30 – dzieci przedszkolne – s. Tadea; sobota o 15.00 – młodzież po Komunii św. (od 13 lat; w klasztorze sióstr Józefitek na ul. Kopernika) – s. Tadea. Rodzice z dziećmi zgłaszają się do s. Tadei lub o. Romualda.

Jak wiadomo w naszej parafii odbywają się katechezy dla dorosłych. Grupa, która zaczęła zajęcia w minionym roku będzie je kontynuowała. Natomiast od września katechezy rozpocznie też nowa grupa, dlatego bardzo zachęcam, by dorośli, którzy są nieochrzczeni czy też ochrzczeni, ale nie przystępowali jeszcze do innych sakramentów, zgłaszali się do proboszcza. W katechezach mogą też uczestniczyć wszyscy chętni (także te osoby, które już przystępują do sakramentów) którzy pragną pogłębiać swoją wiarę poprzez słuchanie Słowa Bożego. Wszystkich zaś obecnych proszę, by rozpowszechniać informację, że takie katechezy się u nas odbywają. Katechezy prowadzone są w języku ukraińskim. Plan zajęć jest następujący: grupa, która rozpoczęła katechezy w ubiegłym roku, w tym roku będzie je kontynuowała we wtorki o 19.00 oraz w soboty o 10.00; chętnych do nowej grupy zapraszamy w czwartki o 19.00 lub w soboty o 11.00.

Uwaga! W pierwszy poniedziałek października, czyli 3 października, po wieczornej Eucharystii odbędzie się spotkanie lektorów. Ogłaszamy o tym już teraz, by wszyscy którzy chcą czytać Słowo Boże podczas liturgii, mogli sobie zarezerwować czas i przyjść na spotkanie. Zapraszamy.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Kazimierz Tanecznyk. Wieczny odpoczynek…

2020  Parafia pw. św. Marii Magdaleny we Lwowie