Parafia pw. Św. Marii Magdaleny
top
Witamy na stronie Parafii pw. Św. Marii Magdaleny we Lwowie!
image1 image2 image3 image3

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 19 MARCA 2023

 

Dzisiaj:

Przeżywamy dzisiaj IV niedzielę Wielkiego Postu, zwaną „niedzielą laetare”, tzn „niedzielą radości”. Jesteśmy zaproszeni, aby doświadczyć dziś radości, która pochodzi od Boga, a szczególnie z Jego zbawczej obecności. Nasz parafianin uległ wypadkowi i ma skomplikowane złamanie ręki. Potrzebna jest operacja. Oprócz naszej modlitwy potrzebna jest pomoc materialna. Dlatego jaka nasza pomoc i wielkopostna jałmużna, po każdej Mszy św. będziemy zbierać ofiary na ten cel. W każdą niedzielę Wielkiego Postu po drugiej Mszy św. czyli około 11.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali. Po ostatniej Eucharystii błogosławieństwo dzieci, młodzieży i rodziców oczekujących potomstwa.

 

 W tygodniu:

W poniedziałek – Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP; Msza św. o 10.00. W sobotę – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego; Msza św. o 10.00 (w j. polskim) i j 18.30 ( w j. ukraińskim). Każdego dnia Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju i zatrzymania wojny, w piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a w sobotę nabożeństwo do Matki Bożej Częstochowskiej. Wszystkie nabożeństwa odbywają się po porannej Eucharystii.

W następną niedzielę:

Zbierane ofiary przeznaczone są na potrzeby inwestycyjne naszej parafii. Zapraszam młodzież na spotkanie do zakrystii, na 14.00. O „Liturgii Triduum Paschalnego”.

Inne:

Przypominam, że za uczestnictwo w nabożeństwie Drogi Krzyżowej i w Gorzkich Żalach można otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Eucharystii oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, za pomoc i ofiary dla naszej parafii i modlitwy.

Cisza jest tym dla duszy, czym sen dla ciała - Wiliam Penn

2023  Parafia pw. św. Marii Magdaleny we Lwowie