Parafia pw. Św. Marii Magdaleny
top

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/gorod986/public_html/mariamagdalena.lviv.ua/templates/olmezan3/index.php on line 152

Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/gorod986/public_html/mariamagdalena.lviv.ua/templates/olmezan3/index.php on line 152
Witamy na stronie Parafii pw. Św. Marii Magdaleny we Lwowie!
image1 image2 image3 image3

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VII NIEDZIELĘ ZWYCZAJNĄ 23 lutego 2020

Dzisiaj:

Taca przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Po ostatniej Eucharystii błogosławieństwo dzieci, młodzieży i rodziców oczekujących potomstwa. Zapraszamy małżeństwa na spotkanie od 16.00 – 18.00 w zakrystii.

W tygodniu:

W poniedziałek Msza św. wotywna o Duchu Świętym. W tym tygodniu rozpoczniemy liturgiczny okres Wielkiego Postu. W środę popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem będą odprawiane o 10.00 i 18.30. W środę popielcową obowiązuje post ścisły. Osoby, które ukończyły 14 rok życia są zobowiązane do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Natomiast wierni od 18 do 60 roku życia oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych zobowiązane są do ścisłego postu: w Środę Popielcową mogą jeden raz w ciągu dnia najeść się do syta. Od Środy Popielcowej do Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu włącznie obchodzimy kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty. W czwartek o 18.30 katecheza dla dorosłych. W czwartek adoracja w intencji powołań, w piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a w sobotę nabożeństwo do Matki Bożej Częstochowskiej. Wszystkie nabożeństwa odbywają się po porannej Eucharystii.

W następną niedzielę:

W następną niedzielę oraz we wszystkie niedziele Wielkiego Postu po drugiej Mszy św., czyli o 11.30 nabożeństwo Gorzkich Żali. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Inne:

Rekolekcje wielkopostne będziemy w naszej parafii przeżywali od 8 do 11 marca. 7-8 marca z wizytacją kanoniczną przybędzie do naszej parafii Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki. Przywitanie ordynariusza w sobotę o 8.00, w czasie porannej Eucharystii. Planowana jest wymiana stacji drogi krzyżowej. Chętnych ofiarodawców zapraszamy, aby podeszli do zakrystii. W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy do postu na chlebie i wodzie, w intencji naszej parafii i oddania kościołów św. Marii Magdaleny i Matki Bożej Gromnicznej. Od 25 lutego o 19.30 katechezy przedmałżeńskie w katedrze. Dziękujemy za sprzątanie kościoła, za pomoc i ofiary dla naszej parafii i modlitwy.

Cytat: Dobro rodzi się wtedy, gdy ludzie zapominają o sobie. Lew Tołstoj

2020  Parafia pw. św. Marii Magdaleny we Lwowie