Parafia pw. Św. Marii Magdaleny
top

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ - 27 MAJA 2018

Dzisiaj:

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

Podczas Mszy św. o 12.30 uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Pięcioro dzieci z naszej parafii po raz pierwszy pojedna się z Jezusem w Eucharystii.

W tygodniu:

W liturgii będziemy przeżywali: w poniedziałek Msza św. wotywna o Duchu Świętym; w środę Msza św. wotywna o św. Józefie; w czwartek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny; w piątek wspomnienie św. Justyna, męczennika; w sobotę Msza św. wotywna o Najświętszej Maryi Pannie.

Do czwartku włącznie nabożeństwa majowe.

W piątek nabożeństwo pierwszopiątkowe. Od piątku też będziemy modlili się codziennie litanią do Serca Pana Jezusa.

W czwartek adoracja w intencji powołań, a w sobotę nabożeństwo do Matki Bożej Częstochowskiej. Nabożeństwa odbywają się po porannej Eucharystii.

Katecheza dla dorosłych w czwartek o 19.00.

W piątek odwiedziny chorych.

W następną niedzielę:

UWAGA!!! W niedzielę, 3 czerwca, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszych Ciała i Krwi Chrystusa, czyli tzw. Bożego Ciała. Zwyczajem poprzednich lat nie będzie w naszym kościele Mszy św. o 9.00, 10.30 i 12.30. Jak zawsze uroczystości rozpoczną się w katedrze Mszą św. o 11.00, później z katedry przejdzie procesja do naszego kościoła i bezpośrednio po zakończeniu procesji zostanie odprawiona Msza św. w naszym kościele.

Inne:

Kończymy rok katechetyczny. Serdecznie dziękujemy siostrom Tadei i Lidii oraz o. Markowi za trud włożony przekazywanie dzieciom wiary podczas zajęć w kościele i w Szkole Marii Magdaleny.

Serdecznie dziękuję również za przygotowanie uroczystości bierzmowania i I Komunii dzieci: siostrom, kościelnym, pani organistce, służbie liturgicznej i pani Halinie za przystrojenie kościoła oraz rodzicom dzieci pierwszokomunijnych. 

2019  Parafia pw. św. Marii Magdaleny we Lwowie