Parafia pw. Św. Marii Magdaleny
top

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ - 25 MARCA 2018

Dzisiaj:

Rozpoczynamy Wielki Tydzień. O 10.30 uroczysta Msza św. poprzedzona poświęceniem palm i procesją. Podczas Eucharystii o 9.00 i 12.30 także poświęcenie palm.

W ramach akcji „Pola Nadziei”, nabywając żonkila, można dziś wspomóc chorą na białaczkę czteroletnią Janę Worobel ze Lwowa.

Po ostatniej Eucharystii błogosławieństwo dzieci.

W tygodniu:

Od poniedziałku do środy włącznie Msza św. o 8.00. We wspomniane dni możliwość sakramentu pojednania od 7.30 do 9.30.

W czwartek, piątek i sobotę nie będzie porannej Mszy św.

We wtorek o godz. 10.00 w katedrze odbędzie się Msza poświęcenia olejów. W Eucharystii tej biorą udział wszyscy kapłani diecezji na czele z biskupem ordynariuszem.

W środę o 18.00 Msza św. w katedrze, a po niej Droga Krzyżowa ulicami miasta, od katedry do kościoła św. Antoniego. Proszę, by dziś zgłosiły się do mnie dwie osoby, które będą czytały rozważania.

W tym tygodniu nie będzie żadnych katechez.

W czwartek rozpoczynamy święte Triduum Paschalne. Liturgia w czwartek, piątek i sobotę o godz. 18.30. Zapraszam wszystkich do udziału w tych najważniejszych wydarzeniach całego roku liturgicznego. Plan liturgii, spowiedzi, modlitw, poświęcenia pokarmów znajduje się nadrukowany przy wyjściu z kościoła, jest także zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii oraz na Facebook. Proszę, by każda rodzina zabrała jeden egzemplarz ze sobą do domu i zapoznała się z nim, gdyż porządek nabożeństw w tym tygodniu oraz w następną niedzielę jest zmieniony.

W piątek obowiązuje nas ścisły post. Osoby, które ukończyły 14 rok życia są zobowiązane do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Natomiast wierni od 18 do 60 roku życia oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych zobowiązane są do ścisłego postu: czyli mogą jeden raz w ciągu dnia najeść się do syta.

W piątek po liturgii zbiórka ofiar na utrzymanie sanktuariów w Ziemi Świętej.

Dekoracje na Wielkanoc będziemy przygotowywali we wtorek i środę po porannej Mszy św.

W następną niedzielę:

O 8.00 Rezurekcja i uroczysta Eucharystia. Druga Msza św. o 10.30, w języku ukraińskim.

Inne:

Zwyczajem poprzednich lat proszę przygotować procesję rezurekcyjną. Na liturgię wielkoczwartkową proszę dwunastu mężczyzn do umywania nóg (proszę dziś zgłaszać się do o. Pawła). Lektorów uzgadniają czytania z o. Markiem, a kantorów proszę, by zgłosili się do p. organistki.

Serdecznie dziękuję za ofiary złożone na potrzeby kościoła i na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Ks. Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki udzieli sakramentu bierzmowania w naszej parafii dnia 20 maja podczas Eucharystii o 10.30. Katechezy przed bierzmowaniem rozpoczniemy od niedzieli, 8 kwietnia po drugiej Mszy św., czyli około 11.30 w kościele.  

W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Stanisława Tur. Wieczny odpoczynek…

2019  Parafia pw. św. Marii Magdaleny we Lwowie