Parafia pw. Św. Marii Magdaleny
top

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY - 31 STYCZNIA 2017

Dzisiaj:

Święto Świętej Rodziny. Msze św. jak w każdą niedzielę, czyli o 9.00, 10.30 - suma i 12.30 (w języku ukraińskim). Podczas Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwo rodzin.

Ostatni dzień roku kalendarzowego. Po drugiej Mszy św. okolicznościowe nabożeństwo na zakończenie roku. Za śpiew lub recytację hymnu Ciebie Boga wysławiamy można podczas nabożeństwa otrzymać odpust zupełny.

W tygodniu:

W liturgii tygodnia będziemy przeżywali: w poniedziałek – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, Maryi. Msza św. o 10.00 i 18.30. Przypominam, że tego dnia mamy obowiązek uczestniczyć w Eucharystii; we wtorek – wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła; w sobotę – uroczystość Objawienia Pańskiego. Msza św. o 10.00. Po Mszy Po Mszy św. błogosławieństwo kredy, kadzidła i wody oraz modlitwa za misjonarzy. Również w tę uroczystość udział w Eucharystii jest obowiązkowy. Podczas sobotniej Eucharystii odbędzie się obrzęd konsekracji dziewicy, którego dokona ks. bp Edward Kawa.

Pierwszy czwartek i piątek miesiąca. We wspomniane dni odprawiamy tradycyjne nabożeństwa.

W piątek odwiedziny chorych.

W następną niedzielę:

Święto Chrztu Pańskiego, którym w liturgii zakończymy okres Narodzenia Pańskiego. Podczas liturgii poświęcenie wody oraz odnowienie przyrzeczeń sakramentu Chrztu Świętego.

Inne:

Prosimy, by chętni, którzy chcą zaprosić kapłanów na kolędę do swych domów, zapełnili przygotowaną ankietę i oddali ją osobiście któremuś z ojców (nie zostawiamy jej w zakrystii itd.). Bardzo prosimy, aby nie zwlekać ze zgłoszeniami, gdyż mając wszystkie zgłoszenia łatwiej jest zaplanować kolędowanie i nie trzeba chodzić kilka razy w te same zakątki miasta. Dlatego też zgłoszenia przyjmujemy do niedzieli 7 stycznia włącznie. Informujemy też, że kapłan przychodzi do domu, by się pomodlić z rodziną i pobłogosławić rodzinę i dom. W związku z tym bardzo prosimy nie przygotowywać żadnych posiłków. Od maja 2017 część terytorium naszej parafii została włączona do parafii św. Jana Pawła II. W związku z tym osoby, które mieszkają na terytorium nowej parafii i pragną zaprosić kapłana do swego domu, mimo, że uczęszczają nadal na liturgię do naszego kościoła, proszone są o skontaktowanie się z ks. Grzegorzem Drausem, tamtejszym proboszczem. Spis ulic nalężących do naszej parafii znajduje się na stronie internetowej parafii, można go też otrzymać w zakrystii. Numer telefonu ks. Drausa: 097 5170642.

Podczas świąt nie będzie katechez dla dzieci i dorosłych. Po przewie wznowimy katechezy dla dzieci w niedzielę, 14 stycznia, a dla dorosłych w czwartek, 11 stycznia.

W dniu jutrzejszym pamiętajmy o naszym Księdzu Arcybiskupie w dniu jego imienin. 

2018  Parafia pw. św. Marii Magdaleny we Lwowie