Parafia pw. Św. Marii Magdaleny
top

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU - 24 GRUDNIA 2017

Dzisiaj:

Msze św. według porządku niedzielnego, a o 18.30 uroczysta Eucharystia z Wigilii Narodzenia Pańskiego, czyli Pasterka. Serdecznie zapraszamy.

Ostatni dzień nowenny do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Bożego Narodzenia.

Po ostatniej przedpołudniowej Mszy św. błogosławieństwo dzieci, młodzieży i rodziców oczekujących potomstwa. 

W tygodniu:

W liturgii tygodnia będziemy przeżywali: w poniedziałek – uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msza św. o 10.00 i 18.30; we wtorek – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msza św. o 10.00. Po Mszy błogosławieństwo owsa; w środę – święto św. Jana, apostoła i ewangelisty. Po Mszy błogosławieństwo wina; w czwartek – święto Świętych Młodzianków, męczenników. Po Mszy błogosławieństwo dzieci;

W czwartek po porannej Eucharystii w szczególny sposób będziemy modlić się w intencji powołań podczas adoracji eucharystycznej.

W piątek zgodnie z decyzją ordynariusza archidiecezji nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę także po porannej Eucharystii nabożeństwo do Matki Bożej Częstochowskiej.

W następną niedzielę:

Święto Świętej Rodziny. Msze św. jak w każdą niedzielę, czyli o 9.00, 10.30 - suma i 12.30 (w języku ukraińskim). Podczas Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwo rodzin. Zachęcam, by zaprosić na tę uroczystość swoich współmałżonków oraz dzieci, by całe rodziny otrzymały błogosławieństwo od Boga.

Ostatni dzień roku kalendarzowego. Po drugiej Mszy św. okolicznościowe nabożeństwo na zakończenie roku. Za śpiew lub recytację hymnu Ciebie Boga wysławiamy można podczas nabożeństwa otrzymać odpust zupełny.

Inne:

Przy wyjściu do nabycia kalendarze na przyszły rok oraz opłatki na wigilijny stół.

Przy wyjściu z kościoła otrzymacie plan liturgii świąt Bożego narodzenia. Jest on też zamieszczony na stronie internetowej parafii. Bardzo proszę, by każda rodzina wzięła jeden egzemplarz do domu i zapoznała się z nim. Jest to plan liturgii od pasterki aż do uroczystości Objawienia Pańskiego.    

Podczas świąt nie będzie katechez dla dzieci i dorosłych. Po przewie wznowimy katechezy dla dzieci w niedzielę, 14 stycznia, a dla dorosłych w czwartek, 11 stycznia.

Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby kościoła (przygotowanie świąt) oraz na rzecz najbardziej potrzebujących.

Bardzo dziękuję również wszystkim, którzy w minionym tygodniu poświęcili czas na przygotowanie w kościele szopki oraz dekoracji świątecznych.

Prosimy, by chętni, którzy chcą zaprosić kapłanów na kolędę do swych domów, zapełnili przygotowaną ankietę i oddali ją osobiście któremuś z ojców (nie zostawiamy jej w zakrystii itd.). Bardzo prosimy, aby nie zwlekać ze zgłoszeniami, gdyż mając wszystkie zgłoszenia łatwiej jest zaplanować kolędowanie i nie trzeba chodzić kilka razy w te same zakątki miasta. Dlatego też zgłoszenia przyjmujemy do niedzieli 7 stycznia włącznie. Informujemy też, że kapłan przychodzi do domu, by się pomodlić z rodziną i pobłogosławić rodzinę i dom. W związku z tym bardzo prosimy nie przygotowywać żadnych posiłków. Od maja 2017 część terytorium naszej parafii została włączona do parafii św. Jana Pawła II. W związku z tym osoby, które mieszkają na terytorium nowej parafii i pragną zaprosić kapłana do swego domu, mimo, że uczęszczają nadal na liturgię do naszego kościoła, proszone są o skontaktowanie się z ks. Grzegorzem Drausem, tamtejszym proboszczem. Spis ulic nalężących do naszej parafii znajduje się na stronie internetowej parafii, można go też otrzymać w zakrystii. Numer telefonu ks. Drausa: 097 5170642. 

Jest oferta pracy dla sprzątaczki. Jeśli ktoś jest chętny, proszę zwrócić się do proboszcza.  

2018  Parafia pw. św. Marii Magdaleny we Lwowie