Parafia pw. Św. Marii Magdaleny
top

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU - 3 GRUDNIA 2017

Dzisiaj:

Rozpoczynamy Adwent i zarazem nowy rok liturgiczny. Na początku drugiej Mszy św. poświęcenie wianka adwentowego. Dziękuję za przygotowanie wianka.

Witamy serdecznie w naszej parafii o. Andrzeja Kordę, który od dziś do środy włącznie przeprowadzi odnowienie misji świętej, którą pod przewodnictwem o. Andrzeja przeżywaliśmy minionego roku. Od poniedziałku do środy włącznie Msza św. o 10.00 i 18.30. Plan odnowienia misji znajduje się na stronie internetowej parafii.

Witamy również przedstawicieli Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich z Poznania z prezesem p. Stanisławem Łukasiewiczem na czele i serdecznie dziękujemy za pomoc świadczoną nam każdego roku z okazji św. Mikołaja oraz za wszelką życzliwość.

Ks. Cyprianowi Kostrzewie pięknie dziękujemy za szczerą pomoc w naszej parafii.  

Taca przeznaczona jest na potrzeby Caritas.

W tygodniu:

W liturgii tygodnia będziemy przeżywali: w czwartek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; w piątek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msza św. o 10.00; w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmó mięsnych; w sobotę roraty.

Trwa nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W ramach nowenny codziennie do czwartku włącznie pół godziny przed Mszą św. modlimy się różaniec.

W czwartek w szczególny sposób będziemy modlić się w intencji powołań podczas adoracji eucharystycznej.

W sobotę po Eucharystii zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Częstochowskiej. Swoje prośby można zapisywać w zeszycie wyłożonym w kościele lub na stronie internetowej naszej parafii.

W następną niedzielę:

II niedziela Adwentu. Będzie to dzień wdzięczności i modlitwy w intencjach tych, kto pomaga Kościołowi na Wschodzie. Nasza parafia otrzymuje pomoc od Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski, dlatego szczerze módlmy się za tych i za wszystkich innych naszych dobrodziejów.

Inne:

Zachęcam, by pozytywnie odpowiedzieć na apel katolickich biskupów Ukrainy i od godz. 21.00 7 grudnia do 21.00 godz. 8 grudnia modlić się o pokój w Ukrainie.

Katechezy dla dzieci w kościele oraz w klasztorze sióstr józefitek według ustalonego porządku.

Katechezy dla dorosłych w języku polskim w czwartek o 9.00 oraz w języku ukraińskim w czwartek o 19.00.

Przełożony generalny Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej od 8 grudnia 2017 do 25 stycznia 2019 roku ogłosił Rokiem Powołań Oblackich, którego hasłem jest Chodźcie, a zobaczycie (J 1, 39). Będziemy więc w tym czasie w sposób szczególny prosić Pana Boga o dar powołań do naszego Zgromadzenia.

Proszę, by – kto zna – poinformować nas o osobach czy rodzinach potrzebujących pomocy, byśmy przed świętami mogli im przygotować pomoc w postaci produktów, leków, itd.

26 listopada w klasztorze w Lublińcu odszedł do Pana o. Andrzej Maćków, Misjonarz Oblat Maryi Niepokalanej, nasz współbrat, który w naszej parafii dwa lata temu głosił w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

Z naszej parafii w minionym tygodni odeszła do wieczności śp. Bronisława Słobodian. Wieczny odpoczynek… 

2018  Parafia pw. św. Marii Magdaleny we Lwowie