Parafia pw. Św. Marii Magdaleny
top

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYCZAJNĄ - 15 PAŹDZIERNIKA 2017

Dzisiaj:

Światowym Dniem Misyjnym rozpoczynamy dziś tydzień misyjny, w którym w sposób szczególny będziemy pamiętali o wszystkich, którzy jeszcze nie słyszeli Dobrej Nowiny o zbawieniu.

Bezpośrednio po Eucharystii o 10.30 nabożeństwo różańcowe. 

Po ostatniej Mszy św. błogosławieństwo dzieci, młodzieży i rodziców oczekujących potomstwa. 

W tygodniu:  

W liturgii będziemy przeżywali: w poniedziałek – Msza św. wotywna o Duchu Świętym; we wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; w środę – święto św. Łukasza, Ewangelisty; tego dnia o 18.30 dodatkowa Msza św. dla wszystkich pracowników służby zdrowia. Jest to nowa inicjatywa w naszej parafii. Chcemy modlić się i formować pracowników służby zdrowia. Spotkania planujemy w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca. Serdecznie zapraszamy; w sobotę – Msza św. wotywna o Matce Bożej.

W następną niedzielę:

Choć oficjalnie zakończył się Jubileusz Fatimski, to jednak parafie archidiecezji odwiedza figura Matki Bożej Fatimskiej. W naszej parafii będziemy witali Matkę Boża w następną niedzielę bezpośrednio przed pierwszą Mszą św., czyli o 8.40. Figura pozostanie u nas do 13.30. Słowo Boże będzie głosił ks. Stanisław Firut, pallotyn. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za przyczyną Matki Bożej. Przekażmy tę informację naszym krewnym i znajomym.

 Inne:

Nabożeństwo różańcowe w październiku odprawiamy w dni powszednie codziennie po Mszy św. W niedziele bezpośrednio po drugiej Eucharystii, czyli około 11.30.

Z okazji ferii w następną sobotę i niedzielę katechezy dla dzieci nie będzie.

Katechezy dla dorosłych mające na celu pogłębienie wiary (w języku polskim) w czwartek o 9.00.

Katechezy dla dorosłych przygotowujące do sakramentów (w języku ukraińskim) w czwartek o 19.00 w zakrystii.

W sobotę, 21 października o 20.00 w katedrze spotkanie z braćmi z Taize.

W niedzielę, 22 października o 12.00 odpust w parafii św. Jana Pawła II. 

2018  Parafia pw. św. Marii Magdaleny we Lwowie